Plovoucí podlahy

Chcete moderní interiér s kvalitní plovoucí podlahou? Potom využijte kvalitu zámkových plovoucích podlah, které Vám zaručí po dlouhá léta pěkný vzhled. Co Vám může taková podlaha nabídnout? V čem je lepší než ostatní? Jaké nabízí dekory a imitace dřevin?

Plovoucí podlahy ať už laminátové nebo dřevěné se stávají v dnešní době nedílnou součástí mnoha domáctností nebo komerčních prostor. Nároky na odolnost povrchu např. pro použití v kuchyních, chodbách a ostatních místnostech se dostávají stále do popředí zájmu zákazníků. Nabízíme podlahy renomovaných firem :

PARADOR, MAISTER, BALTERIO, UNIVERSAL FLOORING, TERHURNE, BERTHOLT, BERG a BERG, BERY FLOOR, ALOCC

U plovoucích podlah jde především o kvalitu zámkových spojů tj. montáž bez použití lepidla, které má mnoho předností : optimální výšková přesnost, celková stabilita a pevnost podlahy, dlouhodobá trvanlivost těsných spojů a možnost rozebrání a opětovaného složení podlahy v případě stěhování.

Na samotnou pokládku plovoucích podlah jsou určité požadavky na vyrovnání podkladu, optimální vlhkost a vzdušnost.

Pro perfektní ukončení dřevěných nebo laminátových podlah u stěny nabízíme obvodové lišty v příslušné barvě každého dekoru podlahy.

K napojení dvou druhů podlah nebo různě vysokých úrovní se používají přechodové a vyrovnávací profily v materiálech eloxovaný hliník, mosaz nebo fólie k jednotlivým dekorů podlahy.

Renovace podlah :

V případě, že již máte doma dřevěnou podlahu/např. vlysy, parkety, palubky, korek/, můžeme Vám nabídnout renovaci těchto podlah. Podlahu přebrousíme, v celé ploše provedeme zataženií spár tzv. spárovým tmelem v tónu Vaší podlahy a konečně opatříme povrchovou úpravou. Tím dosáhneme nového vzhledu Vaší podlahy.

Nabízíme bezplatnou poradenskou činnost a návštěvu našeho technika u Vás doma, který Vám poradí, ukáže vzorník podlah, provede zaměření Vašeho prosoru a vyhotový cenovou nabídku na plovoucí podlahu zdarma.

 

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou odolné vůči odření a poškrábání, mají vysokou životnost, jsou stálobarevné. Plovoucí podlahy systému Click zaručují vynikající pevnost a snadnou pokládku. Jejich velikou výhodou je příznivý poměr cena – kvalita. Dodává se ve velmi věrných imitacích nejrůznějších dřevin parketových a selských vzorů, se vzhledem dlaždic, v dekorech přírodního kamene a různé módní designy, které působí velmi přirozeně a jedinečně.

Odolnost podlahy :

Laminátová podlaha je mnohem tvrdší než dřevo, neublíží jí kovový podpatek ani nedopalek cigarety nebo stěhování nábytku. Vydrží hodně, jediného nesnáší je přímý kontakt s vodou. Kvalitní podlaha musí především splňovat podmínky na tepelnou izolaci a tlumit zvuk. Na dotek je však chladnější, než dřevěná podlaha. Laminátovou podlahu je možné kombinovat s podlahovým vytápěním.

Tepelná izolace a ochrana proti hluku :

Při chůzí po místnosti vzniká kročejový hluk, který se přenáší stěnami a stropem do dalšího podlaží. Aby tento zvuk nepřenášel, používá se kročejová izolace. Je to pružná podložka, která umísťuje pod plovoucí podlahu a poskytuje maximální redukci zvuku kroků a hluku v místnosti. Spousta dodavatelů již dodává odlahy, kde všechny lamely jsou opatřeny speciální pryžovou podložku z kaučuku, která je nalepena na spodní straně lamely. Díky ní dochází k útlumu zvuku.

Struktura podlahy :

Každá podlaha se skládá z nosné vrstvy – kterou tvoří HDF (vysoce stlačená dřevovláknitá deska), dále dekorační fólie a nakonec laminované fólie zaručují odolnost proti opotřebení. Obvodné boční plochy jsou opatřeny impregnací – ochrana proti bobtnání. To je výhodou při úklidu.

Údržba podlahy :

Jsou velice praktické a snadné na údržbu, stačí je setřít mírně vlhkým hadrem, zamést smetákem nebo použít vysavače a kartáčky. Nemusí se nic lakovat, leštit nebo olejovat, nevyžadují žádnou konečnou úpravu. Je potřeba si však dávat pozor na vylití vody na podlahu. Pokud se tak stane, je nutné hned podlahu setřít suchým hadrem.

Odstranění skvrn :
• Od barvy, lepidla, čmouhy od podrážky : stačí použít aceton nebo benzín
• Od propisky, rtěnky : snadno vyčistíte lihem
• Od mastnoty, vína, šťávy : lze odstranit vlhkým hadrem s přísadou běžného saponátu
• Ideální pro údržbu každé podlahy jsou však originální údržbové prostředky

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou prvotřídní materiál, mají dlouhou živnost, přirozený vzhled, vynikající izolační vlastnosti a jedinečnou kresbu dřeva, která dodá každé místnosti obzvláště příjemný pocit. Můžete si vybrat ze dvou povrchových úprav podlahy – impregnace olejem nebo lakem. Některé typy dřevěných podlah/dvouvrstvé, třívrstvé/ je možné kombinovat s vodním podlahovým topením.

Na dřevěné podlahy poskytují výrobci záruku až 25 let.

Nabízíme bohatý výběr z přírodních dřevin parketových  a  selských  vzorů, které působí velmi přirozeně a jedinečně.

Struktura třívrstvé podlahy :

Vysoce kvalitní třívrstvé parkety o síle 13 – 15mm s pantovým zámkovým systémem, který podélně a čelně hrany uzamkne.

Masivní cca. 4mm silná nášlapná vrstva umožňuje opakované renovování dřevěné podlahy, dají se přebrousit a znovu nalakovat. Jádro je tvořeno vysoce tvarově stabilními latěmi, které jsou složené napříč k podélnému směru parketového prkna. Stávají se tím stabilním a pevné.

Povrchy podlah :

Lakovaná úprava

Vrchní dřevěná dýha je překryta až 11 vrstvami vícesložkového laku, který ochraňuje podlahu před mechanickým opotřebením a UV zářením. Snadno se udržuje, je odolná proti vlhkosti a dobře se čistí. Není však možná lokální oprava laku. Je vhodná pro běžný provoz domáctnosti. Oproti olejové impregnaci je praktičtější.

Olejová impregnace

Dodá podlaze přirozený a živý vzhled. Dosáhneme tak toho, že zůstane zachována otevřená a dýchající vrchní vrstva dřeva. Hloubková olejová impregnace dokonale uzavře póry dřeva a zamezí, tak zanášení povrchu nečistotami. Malé poškození může být tak částečně opraveno obroušením a naolejováním. Podlaha se však musí častěji ošetřovat, je vhodnější do méně zatížených prostor jako je ložnice nebo obývací pokoj. Oproti lakované úpravě působí přirozeným dojmem, je však náročnější na údržbu.

 

Údržba podlahy :

Je o něco náročnější na údržbu a povrchovou úpravu než podlaha laminátová. Pro běžnou údržbu stačí setřít mírně vlhkým hadrem nebo použít vysavač s kartáčky. Je však potřeba vyvarovat se promáčení a promáčení podlahy, aby nedocházelo k začernávání spár na podlaze. Je náchylnější na poškrábání, ale její výhodou je, že se dá podle potřeby opakovaně přebrousit a přelakovat nebo naolejovat. Čas od času je dobré podlahu ošetřit mýdlovým originálním čistícím prostředkem na dřevěné podlahy.

 

Odstranění skvrn :
• Mastnota, víno, šťáva : lze odstranit vlhkým hadrem

Ideální pro údržbu jsou originální čistící prostředky, které doporučují výrobci

 

Pokládka plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy laminované nebo dřevěné jsou nenáročné n údržbu a vydrží dlouho, ovšem pokud byla dobře provedena pokládka podlahy. V případě zámkové plovoucí podlahy je samotná pokládka velice snadná a dá se po ní okamžitě chodit. Lamely jsou opatřeny mechanickým zámkem, který je zaručuje maximální pevnost spojů a dosednutí lamel. Laminátové zámkové plovoucí podlahy znamenají jednoduchost a rychlost pokládky bez použití lepidla. Umožňuje rozebrání podlahy a její pokládku v jiném prostoru.

Hned po montáži doporučujeme zbytky prachu po vrtání odstranit vysavčem a podlahu vytřít vlhkým hadrem. Podlaha Vám začne sloužit okamžitě, hned můžete začít stěhovat nábytek. Na samotnou pokládku plovoucích podlah jsou určité požadavky na vyrovnání podkladu, optimální vlhkost a vzdušnost.

 

Optimální vlhkost :

Ideální vzdušná vlhkost při tepltě 20 ̊C by se měla pohybovat v rozmezí 45 – 60 %. Pokud není dodržena, může docházet k rozměrovým změnám podlahy. Proto plovoucí podlahy  nejsou spojeny s podkladem, na ploše není jediná spára, pouze kolem stěn se nechává dilatační správa, aby podlaha mohla pracovat a vyrovnávat objemové rozdíly. V případě větších prostor je potřeba nechat dilatační spáru i na ploše.

 

Podklad podlahy :

Na vyrovnaný podklad podlahy se rozprostře polyesterová fólie  – parozábrana, která zabrání dřevu nasáknout vlhkost od betonu. Na ni se položí ještě jedna vrstva polystesteru – miralon a pak se může začít podlaha pokládat.

 

Vyrovnání podkladu :

Nejdúležitější ze všeho je, aby povrch byl dokonale rovný, pevný a suchý. K vyrovnání povrchu podlahy slouží nivelační stěrkové hmoty, které se rozlijí po povrchu a srovnávají ho. Podle norem je předepsaná nerovnost cca. 2mm na 2m. Po provedení nivelace se musí asi jeden den počkat, až povrch vytrvdne a pak se může začít pokládat podlaha.

 

Zakončení podlahy :

Aby byla podlaha dokonalá, musí se po obvodu kolem stěn místnosti zakončit obvodovými lištami v příslušné barvě každého dekoru podlahy. Tato lišta překrývá součastně i dilatační spáru kolem zdi. K napojení dvou druhů podlah nebo různě vysokých úrovní se používají přechodové a vyrovnávací profily. Ty mohou být hliníkové nebo jsou potažené fólií s imitací dřeva. Pro perfektní ukončení dřevěných nebo laminátových podlah u stěny nabízíme obvodové lišty.

 

Renovace podlah :

V případě, že již máte doma dřevěnou podlahu/např. vlysy, parkety, palubky, korek/, můžeme Vám nabídnout renovaci těchto podlah. Podlahu přebrousíme, v celé ploše provedeme zatažení spár tzv. spárovým tmelem v tónu Vaší podlahy a konečně opatříme povrchovou úpravou. Tím dosáhneme nového vzhledu Vašich podlahy.

 

Naše rady dekorů

Je velmi důležité, aby dekor plovoucí podlahy celkově ladil s interiérem. Proto věnujte dostatek času výběru podlahy vzhledem k nárokům, které budete mít na jednotlivé místnosti.

Nezapomeňte :
• Je dobré si uvědomit, že plovoucí podlaze škodí plastová kolečka od kancelářských židlí, proto je vhodné koupit speciální kolečka na plovoucí podlahy, tzv. měkká.
• Pokud chcete Vaši podlahu déle zachovat, je vhodné nalepit pod židle a stoly filcové podložky.
• Neposouvejte po podlaze těžký nábytek, přenášejte ho nadzvižením.
• Pokud chcete využít možnosti podlahu v případě stěhování rozebrat s položit v jiné místnosti, zvolte plovoucí podlahu nelepenou se systémemClick.
• Chcete – li dosáhnout vzdušnosti celého interiéru, pak zvolte jeden dekor podlahy v celém bytě, že do malých místností je lepšit zvolit světlý odstín podlahy, zatím co do větší místností můžete vybrat podlahu i tmavšího odstínu.
• V případě, že máte starší parkety a jsou v dobrém stavu, dají se pouze přebrousit a přelakovat, nemusí se hned měnit za novou podlahu.
• Do prostor jako jsou kuchyně a předsíň volte podlahu kvalitnější než do pokojů a ložnice, kde není takový provoz.
• Pro pokládku plovoucí podlahy je potřeba zajistit optimální vlhkost podkladního betonu, při překročení hranice vlhkosti může dojít k “zborcení“ podlahy nebo případně ke vzniku plísní u podlahových krytin. Velmi důležité je udržovat optimální relativní vlhkost vzduchu tj. 45 % – 55%.